T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İZMİR / KEMALPAŞA - Halk Eğitim Merkezi

Haberler

Nis

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine ERDOĞAN´ ın himayelerinde yürütülen "Okuryazarlık Seferberliği" kapsamında açılan okuma yazma kurslarımızı ziyaret eden Kemalpaşa Kaymakamımız Sayın Kemal KIZILKAYA´ ya ve Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fikret Yılmaz´ a ziyaretlerinden dolayı Kemalpaşa Halk Eğitimi Müdürlüğü olarak teşekkür ederiz.

Nis

21 Nisan 2018 Cumartesi günü yapılacak olan Açık Öğretim Kurumları telafi sınavına girecek olan öğrencilerimizden;

     31 Mart - 01 Nisan 2018 tarihinde yapılan 2. Dönem sınavlarında girmiş olduğu Sınav Merkezini zorunlu sebeplerini belgelendirmek kaydıyla (hastalık, tayin, adres değişikliği vb.) değiştirmek isteyenlerin, 12-17 Nisan 2018 tarihleri arasında sınava girmek istedikleri il/ilçe Sınav Yürütme Komisyonuna giderek yedek salon işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.

Mrt

KURSLARIMIZDA OKUMA YAZMA ÖĞRENMEK İÇİN EN YAKIN OKUL VE HALK EĞİTİMİ MERKEZİ MÜDÜRLÜKLERİMİZE BAŞVURUDA BULUNABİLECEĞİ KONUSUNDA ÇEVREMİZİ BİLGİLENDİRİP HABERDAR EDELİM.

Kas

2017 - 2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI USTA ÖĞRETİCİ BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR... 2017 - 2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI USTA ÖĞRETİCİ BAŞVURU FORMU.

FORMUN EKİNDE İSTENEN BELGELER İLE BİRLİKTE BU FORM DOLDURULUP MÜDÜRLÜĞÜMÜZE TESLİM EDİLECEKTİR.

Ekm

Mezuniyet Belgesi

Öğrenci Durum Belgesi

Hizmete Özel Öğrenci Durum Belgesi (Ek-C 2)

Açık Öğretim Ortaokulu Tamamlama Belgesi

Ekm

Açık Öğretim Liselerinden 2015 – 2016 Öğretim yılı 3. Döneminde mezun olan öğrencilerin üniversiteye kayıt yaptıracak bölümleri için e-devletten Mezuniyet Belgesi almaları gerekmektedir. İrtibat Bürolarınca çıkma belgesi verilememektedir.

Ekm

Açık Öğretim Okulları tarafından verilen belgelerin e-Devlet kapısı üzerinden de verilebilmesi amacıyla, 22/06/206 tarihinde Bakanlığımız ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı arasında protokol imzalanmıştır.

e-DEVLET ÜZERİNDEN ALINABİLECEK BELGELER

Mezuniyet Belgesi

Öğrenci Durum Belgesi

Hizmete Özel Öğrenci Durum Belgesi (Ek-C 2)

Açık Öğretim Ortaokulu Tamamlama Belgesi

 

Tem

Kemalpaşa Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından 2014-2015 eğitim öğretim yılnda 448 kurs açılmıştır. Kurslardan 11547 kursiyer yararlanmıştır.Kurslarımız ve kurs kayıtlarımız halen devam etmektedir.

Haz

İlçemiz Bağyurdu Mahallesinde, Halk Eğitim Merkezi Seramik, Çini, Nakış ve El Sanatları Sergisi Kemalpaşa Kaymakamı Sayın Kamuran TAŞBİLEK tarafından törenle açıldı. İlginin yoğun olduğu sergideki ürünler çok beğenildi. Emeği geçen usta öğreticilerimize, kursiyerlerimize ve bizleri onurlandıran misafirlere teşekkür ediyoruz.

Haz

Kemalpaşa Halk Eğitimi Merkezi Yıl Sonu Sergisi Dere Mesire Alanı Yunus Emre Salonu´nda törenle açıldı.Sergi açılışını Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif UĞURLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret YILMAZ, Encümen Üyesi Veysel AĞMİL ve Kurum Müdürü Metin ALDEMİR yaptı.

Haz

Kemalpaşa Halk Eğitim Müdürlüğü Yıl Sonu Sergisi, Dere Mesire Alanı Yunus Emre Salonunda açıldı. Sergilenen ürünleri görmek için aşağıdaki linke tıklayınız.

Yıl Sonu Sergisi Resimleri

Kas

Kemalpaşa İlçe Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen Hayvan Yetiştiriciliği Sürü Yönetimi Elemanı kursunu başarıyla bitirenlere törenle kurs belgeleri verildi.Belgeler  İlçe Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali BAL, Halk Eğitim Müdürü Metin ALDEMİR ve Müdür Yardımcısı Mithat GİRAY tarafından kursiyerlere verilmiştir.

Kas

Kemalpaşa Halk Eğitim Merkezi´nde açılacak kurslar için kayıtlarımız devam etmektedir.Kurslarımıza ilgi gösteren Kemalpaşa´lılara teşekkür ediyoruz.

Kas

Yetişkin Eğitimi Okuma Yazma kursları çerçevesinde açtığımız kurslar devam ediyor.Kurslarımıza katılım oranını artırmak için Kemalpaşa Soğukpınar Muhtarı Mehtap ÇINAR´ı ziyaret ettik.Okuma yazma kurslarına katılmak için en yakın okula,muhtarlıklara ve müdürlüğümüze müracaat edebilirsiniz.